CZ / EN

Contempuls Night – tak zní název 9. ročníku festivalu Contempuls.

Night proto, že letos Contempuls přinese dva koncerty, které zazní během jednoho večera. Skromný počet koncertů úspěšně vyvažuje kvalitní dramaturgie, ke které již tradičně patří uvedení nových děl, vytvořených českými skladateli přímo na objednávku festivalu.

Jeden z nejoceňovanějších cembalistů současnosti, íránsko-americký hudebník Mahan Esfahani, ve světové premiéře uvede skladbu Triggering Miroslava Srnky, dále hudbu své krajanky Anahity Abbasi a dnes již klasická díla moderní cembalové literatury od Kaiji Saariaho a Luciana Beria. Na druhém koncertě zazní světová premiéra skladby Pěsti v Rakousku žijícího českého skladatele Šimona Vosečka. Na svém vůbec prvním vystoupení v České republice ji provede newyorské kvarteto Yarn/Wire, tvořené dvěma hráči na klávesové nástroje a dvěma perkusionisty. Další program pak budou tvořit dva pilíře jejich repertoáru, hudba Alexe Minceka a Enna Poppeho.

Současná hudba pro současníka?
Zveme Vás na diskuzi se skladateli Miroslavem Srnkou a Šimonem Vosečkem, která proběhne před koncertním večerem. Rozhovor povede dramaturg festivalu Josef Třeštík.

Těšíme se na setkání 18. listopadu, letos v nově otevřeném sále DOX+ Centra současného umění DOX, které je také partnerem letošního ročníku.